לדבר עם החמאס

ישראל צריכה לדבר עם חמאס. לא בחשאי. לא בעקיפין אלא בגלוי וברצינות. בניגוד לדעה השלטת זהו אינטרס ישראלי מובהק.

כי החמאס הוא נציגם הנבחר של העם הפלסטיני.

כמדינה דמוקרטית אנחנו חייבים לכבד את הכרעת הפלסטינים גם אם היא לא נראית לנו. לא נוכל לסיים את הסכסוך בלי לשאת ולתת עם נציג הצד השני. החמאס זכה באמון העם הפלסטיני וקיבל ממנו מנדט לנהל את מאבקו לעצמאות. לכן, החמאס הוא הכתובת לכל מי שרוצה בשלום אמיתי עם העם הפלסטיני.

כי בטחון ישראל מחייב זאת.

ישראלים רבים רואים בחמאס אוייב מהמרים שקמו למדינת ישראל ולכן דורשים להחרימו, בטענה שאין לסלוח על פיגועי התופת ועל ירי הקסאמים שגבו מחיר דמים כה כבד בשנים האחרונות. מבלי להפחית מחומרת הדברים ראוי להזכיר שבתקופה המקבילה הרגו כוחות הביטחון הישראלים אלפי פלסטינים, בהם מאות ילדים. דווקא הסכסוך האלים והקשה הניטש בין שני העמים הוא שמחייב מו"מ מיידי עם החמאס. בטחונם של ילדי שדרות וחאן יונס כרוכים זה בזה, ושלום עושים עם אוייבים, לא עם ידידים.

כי במו"מ עם ישראל החמאס מכיר 'דה פאקטו' בזכות הקיום של ישראל.

הכרה זו היא צעד משמעותי וחשוב בדרך לישוב הסכסוך. התעלמות הדדית של שני הצדדים זה מזה לא תפתור דבר. ללא התדברות הבעיה לא תיעלם, היא רק תלך ותחריף.

כי צריך להחזיר את גלעד שליט.

גלעד בשבי כבר למעלה משלוש שנים, מופקר, בניגוד לכל ערך צה"לי ובניגוד לערכי פדיון השבויים הנהוגים ביהדות. בינתיים בבתי כלא ישראלים, שבויים כ-8000 פלסטינים שנכלאו בעקבות פעולותיהם נגד הכיבוש הישראלי: חלקם רוצחים, חלקם אסירים פוליטים, חלקם אפילו קטינים. ביצוע עסקת חילופי שבויים אינו רק חובתנו המוסרית כלפי גלעד שליט וכלפי כל חייל צה"ל באשר הוא, אלא גם הזדמנות לצעד של פיוס בין שני העמים.

מי שקורא להחרים את החמאס הם אותם האנשים שקראו להחרים את אש"ף לפני שלושים שנה. דלגיטימציה של הנהגת החמאס היא רק תירוץ שמטרתו לעכב פתרון לסכסוך והקמת מדינה פלסטינית אם לא נדבר עם החמאס היום, עם מי נדבר בעוד עשור? עם אל קעידה?

מודעות פרסומת

3 תגובות »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

 1. כל הכבוד לכם ! אני כבר חושב כך שנים רבות.

  • אההה… מי שחושב שעם החמאס ניתן להגיע לדין ודברים הגיוני, דינו כדין המנהיגים הפייסנים של מלחמת העולם השנייה. יתכן שישראל והחמאס יסכימו על פשרות מסוימות, אשר "יתפוצצו" לישראל בפנים בעיתוי הנכון עבור החמא"ס. כמו כן, ההיגיון המנחה את עקרונות הבסיס של הארגון הינו מופרך. למעשה, קפיצות ההיגיון שעושים המגבשים של עקרונות הארגון נראים לי כמעט מאגיים.

   ישראל צריכה לדבר עם החמא"ס כי – "כי החמאס הוא נציגם הנבחר של העם הפלסטיני". היטלר, מוסולוני ומשטרים נוספים אפלים עלו לשלטון בדרכים דמוקרטיות. תהליך דמוקרטי אינו מסיר שומנים. אם תנועה כלשהי קוראת להשמדת מדינתך ועמך, אין זה משנה אם הם עלו לשלטון באמצעות בחירות פתוחות או הפיכה צבאית – הם עדיין רוצים להשמידך. לכבד ולהכיר בארגון אנטישמי קיצוני רק בגלל שזה מה שהפלסטינים זה כמו להגיד – "אה. הפלסטינים הצביעו שהם רוצים להשמיד אותנו. אחלה. יאללה, אצל מי שמים את המפתחות למדינה?" אגב, הטענה כי החמא"ס עלה לשלטון באופן דמוקרטי היא מגוחכת. החמאס ביצע הפיכה צבאית עקובה מדם ברצועת עזה, והסיר כל סממן למשטר החילוני-דמוקרטי ששלט שם. האם העם הפלסטיני הצביע להפוך את עזה למדינת טאליבן קיצונית?

   "כי בטחון מדינת ישראל מחייב זאת" – בטחון מדינת ישראל מחייב את השמדתו ועקירתו של חמא"ס והאידאולוגיה שלו. להלן ציטטות נבחרות מאמנת החמא"ס:

   "ישראל תקום ותוסיף להתקיים עד שהאסלאם ימחה אותה, כפי שמחה את מה שקדם לה", [דברי] האימאם החלל הקדוש [במקור שהיד] חסן אלבנא [6], רחמי אללה עליו

   לאחר פלסטין הם [הציונים] שואפים להתרחב לנילוס ולפרת, לאחר שישלימו את "בליעת" האזור שאליו יגיעו, ישאפו להתרחבות נוספת ובאותה מתכונת תוכניתם [או: מזימתם, כלולה] ב"פרוטוקולים של זקני ציון"

   אמנם מגבשי העקרונות ניסו להשוות בין פעולות ישראל לפעולות חמא"ס (באופן אבסורדי), אך מהציטטות ניתן לראות שהחמא"ס לא פועל מתוך שליחות להקמת מדינה לפלסטינים, אלא מתוך להט דתי-אנטישמי עמוק המכוון להשמדתה של ישראל והיהודים שבה.

   "כי במו"מ עם ישראל החמאס מכיר 'דה פאקטו' בזכות הקיום של ישראל." – באמת? החמא"ס אינה תנועה לשחרור לאומי. החמא"ס הינה תנועה דתית קיצונית אשר שמה לעצמה למטרה להשמיד את מדינת ישראל. אי-הכרה בישראל הינה הנחה עמוקה ומובלעת ביסוד הקיום של החמא"ס, כפי שמורה האמנה שלהם. חמא"ס לעולם לא יכיר בישראל – משום שהכרה בישראל שוללת את עצם מהות הארגון. אני אאתגר את מגבשי המסמך ואבקשם להביא לי שביב רמז שמראה שהחמא"ס אי-פעם שקל, או שוקל להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית. למוצא ינתן פרס בטחון ישראל.

   לסיכום. תנועת חמא"ס היא מהתנועות האיסלמאיות הקיצוניות בעולם כולו. היא עומדת בכפיפה אחת עם אל-אעידה, האחים המוסלמים ותנועות נוספות הקוראות להשלטת שלטון איסלאמי בכל העולם, והשמדת מעט היהודים שנמצאים בו. כל אדם הקורא ברצינות למו"מ עם ארגון כה קיצוני, או שלוקה בשיטיון, או שמוכה בשנאה עצמית מעכלת. מהדברים שכתבו מגבי העקרונות, ברור לי שמדובר בתופעה של טיפשות ובורות גרידא. יחד עם זאת, גם טיפשים יכולים מסוכנים.

   בדרך כלל אני נוהג שלא להגיב לכל דבר הבל שיוצא מפיו של שמאלן הזוי וזב-חוטם, אך משום שהארגון קיבל פרסום בויי-נט, מצאתי לנכון להזים את הקשקושים שכתובים מעל דפים אלו.

   יותם,
   מצביע מרצ

 2. You are naive. Hamas has only one aim in mind, that is to make the Middle East a pan-Islamic region as its charter still proclaims. This is why it chose to destroy Gaza after Israel withdrew in 2005 rather than create a state, albeit tiny. There were no occupied territories between 1848 and 1967, yet this did not stop Arabia from its dream of drawning Israel in the sea. First get rid of Israel, then restore the Khalifate. That's in short is what Hamas, Hizballah, the Muslim brotherhood and all the palestinian splinter terror groups are about. It's time you wake up before it's too late.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: